Dart szár Cosmo Fit Shaft Gear, elforgós, fekete, 24 mm
CSAK COSMO FIT és COSMO FIT AIR TOLLAKKAL HASZNÁLHATÓ!
A leírást a Gamecenter.hu csapata készítette.
Haladó, profi játékosok számára javasoljuk.
Ha már egy helyre tudjuk dobni a nyílakat, akkor praktikus ez a szár.
A toll teljesen körbe tud fordulni a szárban, ezáltal beengedi maga mellé az érkező nyílat, nem dobja ki a szektorból.
Előnye, hogy eredményesebb lesz a játék, illetve kevésbé sérülnek a tollak is!
A hosszabbak az ívesebb dobáshoz, valamint ha hátra akarjuk vinni a darts súlypontját, illetve a rövid testű nyilakhoz valóak.
A rövidebbeket pedig a gyorsabb dobáshoz vagy a hosszabb testű nyilakhoz javasoljuk.
Hossz: 24 mm (size 3)
Súly: 0,8 g
Szín: fekete
Menet: 2BA, standard
Anyag: műanyag
Kialakítás: spinning ( elforgós)
A csomagolás 3 darab szárat tartalmaz.
MILYEN DARTS SZÁRT HASZNÁLJAK?
A darts szárak alkotják a darts nyíl gerincét, amelyek összekötik a testet és a tollat. Gyakran alábecsülik, pedig a nyíl stabilitására és repülési útvonalára gyakorolt hatásuk páratlan.
Műanyag, Nylon szárak
A legegyszerűbb, leggyakrabban használt szárak műanyagból vannak, ezek nagyon könnyűek, nem viszik nagyon hátra a nyíl súlypontját. Ha leesnek nem ferdülnek el, és nem lazulnak ki olyan könnyen, nem kell gumigyűrűzni őket és nagyon olcsók is. Ellenben könnyeben eltörhetnek, akár a menetnél, ami beletörhet a testbe, vagy fent a felső négybe vágott résznél, ahol a tollat tesszük bele (mérettől függően 0,6-1,1 gramm közötti súlyúak).
Karbonszálas szárak
A karbon szárak szintén nagyon könnyűek, a súlyuk megegyezik a műanyag szárakéval, repülési tulajdonságaik is hasonlóak. Ellenben sokkal kevésbé törnek, szintén nem hajlanak el, viszont a menetük elég sérülékeny, gumigyűrűzni kell és drágábbak.
Alumínium szárak
A fém szárak közül a legelterjedtebb az alumínium szár, ami a műanyag szár után a legolcsóbb, viszont elég nehéz (1-2,5 gramm közöttiek általában méret és gyártó függvényében). Ha a nyilat úgy fogjuk, hogy a hátulját kell nehezíteni, akkor lehet jó megoldás vagy ha gyakran leesik a nyíl a földre, betonra, kőre, hiszen nem törik olyan könnyen, mint a műanyag. Ellenben elferdül leeséskor és gumigyűrűzni is kell, mert különben a két fém találkozása miatt gyorsan kilazul a menetnél.
Titanium szárak
Ez a fajta szár kicsit nehezebb az alumíniumnál is (1,6-3 gramm), ellenben sokkal erősebb is, nem hajlik, nem törik. Gumigyűrűzni kell és a tollakat is könnyebben elvágja, ha sokszor dobja a nyilakat pont egymásra a játékos. Ez a fajta szár nehezíti a legjobban a darts nyilak hátulját.
A szárak mérete:
A leginkább használt szár méretek a rövid, a közepes és a
hosszú , utóbbi általában 46-48 mm-es. Ez a szár az, amivel a darts szett leginkább alkalmas lesz a lassabb íves dobásra.
Az eggyel kisebb méret a
közepes . Ennek a mérete 41-42 mm, ezt érdemes kipróbálni ha a darts nyílon gyorsítani szeretnénk kicsit, nem jól repül, kicsit billeg, stb.
Ennél is gyorsabb a
rövid szár, aminek a mérete 35-37 mm. Ezt a nagyon gyorsan dobó játékosok, vagy azok használják, akik nagyon hosszú darts testtel dobnak.
A szárak hossza menet nélkül értendő!
Engedd szabadjára kreativitásod és válogasd össze a játékstílusodnak megfelelő darts nyilat. Kombináld a különböző szárakat, anyagban és hosszban, különféle tollakkal, hogy megtaláld a tökéleteset. A megfelelő beállítással a pontosság és az irányítás javulni fog, új magasságokba emelve a dartsozás élményét.
Jó tanácsok, általános tudnivalók:
Egyszerre csak egy dolgot változtass, vagy a szár anyagát, vagy a hosszát!
A szár fogyóeszköz, a műanyag különösen! Ha valamelyik szár beválik, érdemes többet venni belőle.
Ha a szár menete beletörik a darts testbe, egy megmelegített tűvel, egy tapétavágó pengével vagy egy kifejezetten erre a célra szolgáló
hegykiszedővel lehet kiszedni a beletört darabot.